Właściwości kosmetyków naturalnych

Odpowiednio dobrane kosmetyki są podstawą w pielęgnacji skóry. Obecnie dostępnych jest wiele preparatów upiększających, regenerujących czy odżywczych. Występują w różnych przedziałach cenowych, co spowodowane jest ich składem. Wiele kosmetyków zawiera substancje konserwujące, które mogą przyczyniać się do powstania alergii. U osób z cerą wrażliwą oraz suchą powodują często zaczerwienienie oraz nieprzyjemne uczucie ściągnięcia.

Z tych powodów coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki naturalne. W ich składzie znajdują się m.in. wyciągi z roślin, oleje roślinne lub eteryczne oraz wody termalne. Kosmetyki naturalne składają się w przynajmniej 80% z tych składników. Substancje chemiczne są ograniczone do minimum, a czasem w ogóle nie występują w produkcie. Każdy naturalny produkt jest dokładnie przebadany oraz analizowany pod kątem ilościowym oraz jakościowym. Rośliny, które zostały użyte do ich produkcji, pochodzą z ekologicznych upraw, w których brak jest pestycydów oraz innych substancji toksycznych. Składniki nie mogą być też modyfikowane genetycznie.

Kosmetyki naturalne nie podrażniają zatem skóry. Naturalne wyciągi lepiej wpływają na kondycję skóry, poprawiając jej stan nawilżenia. Są również lepiej przyswajane, nie powodując przy tym podrażnienia.

Valtrex 500mg Rutinoscorbin 25mg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *