Witaminy w kosmetykach

Witaminy nie tylko są niezbędnym składnikiem potrzebnym do prawidłowego rozwoju organizmu, ale także znajdują zastosowanie w wielu kosmetykach. Ich zbawienne działanie przyczyniło się do poprawy kondycji skóry. Najczęściej wykorzystuje się witaminę A, w postaci retinolu, witaminę E oraz witaminę C. Każda z nich wykazuje odmienne właściwości, dzięki czemu nadaje się do pielęgnacji konkretnego rodzaju skóry.

Preparaty z witaminą A polecane są głównie dla skóry dojrzałej. Retinol przyczynia się bowiem do zwiększenia elastyczności skóry, przez co opóźnia jej starzenie. Stosowanie kremów z tą witaminą poprawia jej regenerację, a nawet zanik drobnych zmarszczek. Właściwości tej witaminy polegają na tym, że wpływa na produkcję kolagenu oraz elastyny, których ilość z czasem maleje.

Witamina C wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu unieszkodliwia działanie wolnych rodników. Podobnie, jak w przypadku retinolu, witamina C korzystnie oddziałuje na elastyczność oraz sprężystość skóry. Preparaty z tą witaminą nadają się dla osób, które zmagają się z przebarwieniami barwnikowymi. Witamina C wykazuje bowiem właściwości delikatnie złuszczające oraz rozjaśniające. W ten sposób ujednolica koloryt skóry.

Witamina E nie bez powodu nazywana jest witaminą młodości. Ma ona działanie nawilżające, wygładzające oraz ujędrniające. Z tego powodu znalazła zastosowanie w kosmetykach, głównie do pielęgnacji skóry dojrzałej, ale nie tylko. Witamina E neutralizuje ponadto szkodliwe działanie wolnych rodników.

Ultiva 5mg opinie Panadol Femina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *