Jakie zioła wykorzystuje się w kosmetykach?

Zioła od dawna znane są z dobroczynnych właściwości na zdrowie człowieka. Wykazano, że ich zastosowanie w kosmetykach korzystnie wpływa na kondycję skóry. Obecnie wykorzystuje się wiele ziół, głównie rumianek, nagietek. Popularny jest także rozmaryn, szałwia.

Rumianek cechuje się właściwościami łagodzącymi oraz kojącymi. Stosowany jest w kremach pielęgnacyjnych, ponieważ ma działanie przeciwzapalne oraz zmiękczające. Podobne właściwości wykazuje nagietek. Często wykorzystuje się go w kosmetykach, przeznaczonych do pielęgnacji cery naczynkowej. Nagietek wzmacnia bowiem naczynka krwionośne. Zalecany jest także w przypadku różnych ran skóry. Działa gojąco oraz przyspiesza bliznowacenie skóry.

Rozmaryn jest szczególnie polecany dla cery dojrzałej. Wykazano, że ogranicza on powstawanie zmarszczek. Ponadto liście rozmarynu korzystnie wpływają na wzmocnienie skóry oraz jej oczyszczenie. Szałwia polecana jest dla skóry tłustej. Jej regularne stosowanie redukuje widoczność zaskórników oraz ich powstawanie. Posiada także właściwości odkażające.

volibris Bactroban ulotka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *