Kosmetyki kolorowe do oczu

Oczy można podkreślić na wiele sposobów, w tym za pomocą kolorowych kosmetyków. W tym celu przydatne będą cienie do powiek, tusz do rzęs oraz eyelinery. Dzięki cieniom do powiek można nadać kształt powiekom oraz obszarom pod łukiem brwiowym. Kolorystyka cieni do powiek powinna być dopasowana do koloru oczu, włosów, a także karnacji. Odpowiednio nałożone cienie sprawią, że oko wydaje się większe, a spojrzenie wyraziste. Ważne, żeby skóra powiek była odtłuszczona podczas nakładania kosmetyków.

Eyelinery służą do optycznego powiększenia lub pomniejszenia oka, w zależności od potrzeb. Można je zakupić w formie ołówka, flamastra bądź w płynie. Te dwie ostatnie formy cechują się większą trwałością. Eyeliner występuje w różnych wersjach kolorystycznych. W zależności od spodziewanego efektu, kreskę maluje się na różnych fragmentach oka.

Dzięki tuszom do rzęs możemy pogrubić rzęsy, a także optycznie je wydłużyć. Tusz nakłada się za pomocą specjalnych szczoteczek o zróżnicowanych kształtach, które dołączone są do kosmetyku. W ten sposób łatwo precyzyjnie nanieść kosmetyk, aż po same końce rzęs. Dzięki szczoteczce rzęsy nie są jednocześnie posklejane. Tusze do rzęs spełniają różne funkcje. Mogą pogrubiać, wydłużać, a także podkręcać rzęsy. Dostępne są także tusze wodoodporne.

Votrient

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *