Kosmetyki do zadań specjalnych

Wiele kobiet skarży się na różne niedoskonałości cery, począwszy od trądziku po widoczne naczynka krwionośne. Można je jednak skutecznie zamaskować za pomocą specjalnych kosmetyków. Jest nim podkład oraz puder. Podczas ich zakupu, trzeba zwrócić uwagę na kolor podkładu oraz pudru. Aby efekt był naturalny, należy dobrać barwę tych kosmetyków do naturalnego koloru skóry.

Podkład warto przetestować nakładając niewielką jego część na dłoń lub przedramię. Jeżeli kosmetyk będzie wtapiał się w skórę będzie to oznaczać, że jest idealnie dobrany. Podkład można nakładać za pomocą palców, ponieważ jest to najdokładniejsza metoda. Przy pomocy tego kosmetyku możemy poprawić kształt twarzy, a także zatuszować wszelkie niedoskonałości.

Na podkład można nałożyć puder, którego głównym zadaniem jest utrwalenie efektu. Puder występuje w postaci sypkiej lub prasowanej. Nakłada się go za pomocą specjalnego pędzla lub gąbeczki. Ważne, żeby kolor pudru był o ton jaśniejszy od koloru podkładu. Kosmetyki te mogą mieć również ten sam odcień. Puder warto wybrać stosownie do rodzaju cery. Dotyczy to głównie kobiet z tłustą cerą, ponieważ dostępne są pudry matujące, które pochłaniają nadmiar wydzielanego sebum. Po nałożeniu pudru skóra jest gładka oraz matowa. Efekt ten można poprawiać w ciągu dnia, zwłaszcza jeśli skóra zacznie się błyszczeć od nadmiaru sebum.

Ultiva 2mg Panadol Extra cena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *